loadingimg

Wczytuję dane...
Odkryj Świat Rozkoszy
Sklep www.gingerrose.pl dba w sposób szczególny o kwestie związane z dyskrecją.

Uwaga! Oferta naszego sklepu zawiera produkty przeznaczone wyłącznie dla osób dorosłych!

Przechodząc dalej oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i decydujesz się obejrzeć zamieszczoną w sklepie ofertę.

Jeśli jesteś osobą niepełnoletnią kliknij na przycisk "REZYGNUJĘ"!
 • Szukaj
szt. na kwotę 0.00 PLN
Archiwum
 • 2016
 • 2015

BDSM - cykl artykułów o sztuce dominacji (cz.I)

 • BDSM – Nie jest to powszechna praktyka w relacjach seksualnych. Czy jednak nikt z Was nie zastanawiał się kiedyś czym dokładnie jest BDSM, jaka jest jego historia i tajniki?

  Zapraszamy do zapoznania się z cyklem artykułów, w których postaramy się przybliżyć ten temat. Dzisiaj przedstawiamy pierwszy artykuł z całego cyklu dotyczącego sztuki BDSM..

   

  A więc czym jest BDSM i skąd pochodzi?

   

  BDSM jest to skrót pochodzący od słów „związanie, dyscyplina, sadyzm i masochizm” ( bondage, discipline, sadism, masochism). Odnosi się do wielu różnych form relacji międzyludzkich. BDSM składa się z wielu zachowań z zakresu dominacji, dyscypliny i kar. Pomimo iż niektóre z działań mają formę przymusu, nie są traktowane jako molestowanie seksualne, odbywają się bowiem za zgodą obojga partnerów.

   

  Osoby biorące udział w praktykowaniu BDSM zazwyczaj dzielą się na dominujące i uległe. Osoby te zajmują stale określoną pozycję. Zdarza się tak, że osoby te zmieniają swoją pozycję w zależności od sytuacji. Zmiany takie określa się jako „Switches”.

   

  Historia BDSM jest dość odległa, sięga bowiem IX wieku p.n.e. kiedy to w starożytnej Sparcie, zaczęto praktykować biczowanie nazywane „diamastigosis”. Była to regularna praktyka.

   

  Jako pierwsze zarejestrowane źródło graficzne, uznaje się dwójkę mężczyzn sportretowanych podczas biczowania kobiety, która w tym samym czasie stymuluje jednego z nich. Grafika ta została odnaleziona w tzw. „Grobowcu Chłosty”, z języka włoskiego „Tomba della Fustigazione”. Odkrycia dokonano w 1960 r. w grobowcu znajdującym się w Nekropolii Monterozzi w Tarquinii.

   

  Jako pierwsze źródło pisane dotyczące sadomasochizmu można uznać popularną Kamasutrę. Opisywała ona bowiem cztery różne rodzaje uderzeń podczas stosunku, a także miejsca w których uderzenia mogą sprawić „przyjemny ból”. Opisywane jest również jasno iż wszelakie formy zadawania bólu podczas stosunku muszą być dozwolone z każdej ze stron.

   

  Wzmianki odnośnie BDSM znajdziemy również w tomie Satyr poety Juwenalisa oraz w Satyriconie Petroniusza. Wzmianki o ludziach poddających się praktykom BDSM, chłostaniu i biczowaniu, sięgają trzeciego i czwartego wieku.

   

  Kolejne zapiski dotyczące BDSM pochodzą z okresu średniowiecza, kiedy to ludzie podczas seksu oraz gry wstępnej ochoczo biczowali się oraz wiązali.

   

  W 1769 r. powstały domy publiczne, specjalizujące się w biczowaniu oraz zadawaniu Tzw. „Przyjemnego bólu”.

  Powyższy artykuł jest tylko wstępem do opisu tajników i sztuki BDSM. Zapraszamy do czytania następnych publikacji w których przedstawimy metody wiązania, aspekty fizyczne a także poruszymy kwestie bezpieczeństwa podczas tych pikantnych zabaw.

    

  Zapraszamy do czytania!

   


2016-01-03 13:28:00