loadingimg

Wczytuję dane...
Odkryj Świat Rozkoszy
Sklep www.gingerrose.pl dba w sposób szczególny o kwestie związane z dyskrecją.

Uwaga! Oferta naszego sklepu zawiera produkty przeznaczone wyłącznie dla osób dorosłych!

Przechodząc dalej oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i decydujesz się obejrzeć zamieszczoną w sklepie ofertę.

Jeśli jesteś osobą niepełnoletnią kliknij na przycisk "REZYGNUJĘ"!
 • Szukaj
szt. na kwotę 0.00 PLN
Archiwum
 • 2016
 • 2015

BDSM - cykl artykułów o sztuce dominacji (cz.II)

 • BDSM – polega na dobrowolnym przekazaniu kontroli nad własnym ciałem i wydarzeniami partnerowi. Osoba która jest dominująca jest określana jako „Don” w przypadku mężczyzny i „Domina” w przypadku kobiety. Osoba przekazująca kontrolę nazywana jest po prostu „uległym”. Spotkania BDSM polegają zazwyczaj na odgrywaniu scen, podczas których nie zawsze dochodzi do sexu. Polegają one głównie na zadawaniu „przyjemnego bólu”, z którego zaangażowane w scenę osoby czerpią przyjemność.

   

  To co odróżnia BDSM od wykorzystywania seksualnego jest „Bezpieczny, za zgodą i przy zdrowych zmysłach”, czyli spis zasad bezpieczeństwa ustalony przez wszystkich uczestników sesji BDSM.

   

  Praktykujący sztukę BDSM stosują tzw. RACK czyli kodeks postępowania, według którego to uczestnik jest odpowiedzialny za swoje dobre samopoczucie. Według RACK uczestnik świadomie podejmuje decyzję o działaniach i skutkach sesji BDSM. Zgodę może w każdej chwili wycofać. Niezbędne jest także przed sesją ustalenie tzw. Słowa bezpieczeństwa, które powoduje wycofanie zgody na działania w trakcie sesji.

   

  Bezpieczeństwo jest bardzo ważnym czynnikiem podczas praktyk BDSM. Niezbędna jest wiedza psychologiczna, a także anatomiczna człowieka. W przypadku braku takiej wiedzy, może dojść nawet do nieodwracalnego uszkodzenia ciała u partnera – a tego nikt nie chce.

   

  Zazwyczaj przed sesją osoby w niej uczestniczące prowadzą długą rozmowę, na temat sesji i tego co ma się w trakcie niej dziać. Prowadzą negocjacje, ustalają granice, ustalają znaki czy gesty bezpieczeństwa.

   

  Dlatego pamiętajcie, jeżeli BDSM to tylko „Bezpieczny, za zgodą i przy zdrowych zmysłach” !!!!

   

2016-01-24 20:47:00