loadingimg

Wczytuję dane...
Odkryj Świat Rozkoszy
Sklep www.gingerrose.pl dba w sposób szczególny o kwestie związane z dyskrecją.

Uwaga! Oferta naszego sklepu zawiera produkty przeznaczone wyłącznie dla osób dorosłych!

Przechodząc dalej oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i decydujesz się obejrzeć zamieszczoną w sklepie ofertę.

Jeśli jesteś osobą niepełnoletnią kliknij na przycisk "REZYGNUJĘ"!
 • Szukaj
szt. na kwotę 0.00 PLN
Archiwum
 • 2016
 • 2015

BDSM - cykl artykułów o sztuce dominacji (cz.III)

 • W poprzednich artykułach omawialiśmy już historię oraz zasady bezpieczeństwach przy BDSM. 

  Dzisiaj napiszemy o głównych elementach sztuki dominacji. Za chwilę sami się przekonacie, że BDSM obejmuje nie tylko fizjologię ale i psychologię człowieka. 

   

  Oto najważniejsze elementy sztuki dominacji: 

   

  1. Bondage i Dyscyplina – Badania pokazują, iż ponad połowa kobiet i mężczyzn uważa niewolnictwo za coś erotycznego i podniecającego. Bondage to nic innego jak właśnie krępowanie za pomocą sznura, kajdanek lub przywiązywania doróżnych przedmiotów. 

  Krępowanie w tym przypadku ma służyć jedynie grze seksualnej,  a partner który zgadza się na krępowanie, zaspokaja fantazje drugie osoby. Dyscyplina natomiast mówi o przestrzeganiu zasad i kar. Odnosi się ona zazwyczaj do osoby która jest skrępowana i może być aspektem fizycznym (np. biczowanie) lub aspektem psychologicznym (np. biczowanie publiczne oraz związany z tym element wstydu). 

   

  2. Dominacja i Uległość – W dominacji zauważyć możemy zarówno aspekty psychologiczne, jak i fizjologiczne. Osoba dominująca zaspokaja swoje fantazje i pragnienia poprzez kontrolowanie osoby uległej. Może wtedy czuć że ma nieograniczoną władzę, a cała sytuacja rozgrywa się na jej zasadach. Aspektem fizjologicznym w tym wypadku jest samo zadawanie bólu. Uległość również posiada swoje aspekty fizjologiczne oraz psychologiczne. Badania pokazują, iż wielu uległych, sprawuje bardzo ważne funkcje w codziennym życiu, zarządza wieloma ludźmi i podejmuje ważne decyzje. Chwile uległości są dla takich ludzi tzw. odskocznią od codzienności i postawieniem się w zupełnie nowej, nieznanej dla siebie sytuacji.  Dominacja i uległość mogą być jedynie formą praktyk podczas BDSM, jak i nieodłącznym stylem życia. 

   

  3. Sadyzm i Masochizm, lub po prostu Sadomasochizm – Sadyzm wiąże się z zadawaniem drugiej osobie bólu i czerpaniem z tego przyjemności. Z aspektem fizycznym może wiązać się wyładowanie negatywnej energii, a z psychologicznym ukojenie nerwów. Masochizm jest to uwielbienie do odczuwania bólu. Osoba masochistyczna ( zazwyczaj jest to uległy) czerpie przyjemność z otrzymywania bólu. 

   

  Warto podkreślić iż Sadomasochizm, może być również praktykowany samodzielnie, poprzez samookaleczanie. Nie jest to w tym wypadku element BDSM. 

   

   

  Nieodłącznym symbolem sztuki BDSM są gadżety erotyczne, które zależą od preferencji osoby dominującej. Mogą to być dość łagodne przedmioty jak kajdanki, świece, bielizna do krępowania czy kneble. Istnieją również bardziej zaawansowane gadżety BDSM. Są to między innymi pasy cnoty oraz gadżety do elektrostymulacji. 

   

  Najważniejsze, o czym zawsze będziemy przypominać, to aby Wasze gadżety były bezpieczne, sprawdzone, stosowane zgodnie z ich przeznaczeniem oraz odpowiednio czyszczone. Tylko to daje efekt zadowolenia obu ze stron. 

   

  I na koniec to co dla nas jest najważniejsze: Pamiętajcie że bezpieczeństwo jest NAJWAŻNIEJSZE! 

   

2016-03-09 21:45:00